Comforty Fotel Classic

Comforty

Producent: Comforty

Kolekcja: Classic

Projektant: Krystian Kowalski

Kraj pochodzenia: Polska

Zbalansowana wysokość poduch oparciowych umożliwia ergonomiczne wsparcie ciała i wygodne położenie głowy również osobom o wysokim wzroście. Regulowana za pomocą poduszki głębokość siedziska pozwala na swobodny wypoczynek lub bardziej formalny sposób siedzenia, stosownie do sytuacji.

Stonowany, elegancki design sofy dopełnia perfekcyjnie wypracowany przez Krystiana Kowalskiego kształt podłokietników, o łagodnych liniach, unikatowym wyrazie i wyrafinowanych detalach szycia. Odlewane w aluminium, subtelne nóżki nadają sofie lekki charakter. Klasyczny typoszereg, składający się z sof z bokami, podnóżków, szezlongów o dwóch długościach, fotela oraz siedzisk otwartych, pozwala na intuicyjne tworzenie rozległych konfiguracji i narożników. Sofa Classic występuje w dwóch głębokościach. Wariant głęboki, wyposażony w dodatkową poduchę podtrzymującą lędźwia, pozwala na w pełni rozluźniony odpoczynek w domowym wnętrzu. Wersja płytsza, kompaktowa, zachowując doskonały komfort, idealnie sprawdzi się w przestrzeniach publicznych, gdzie położenie ciała powinno być bardziej formalne. W standardzie nie posiada poduch lędźwiowych, ale jej kompaktowe proporcje łatwiej wpisują się w przestrzenie biurowe. Modułowa, dobrze przemyślana funkcjonalność idzie w parze z oryginalną formą, która dobrze sprawdza się w każdej przestrzeni.

Sofa Classic swą nazwę zawdzięcza pytaniu, jakie zadawaliśmy sobie, przystępując do pracy nad tym produktem. Jakie unikatowe cechy nadać współczesnemu meblowi, by pozostawał wyjątkowy i zapisywał się w pamięci, nie tracąc nic z komfortu i zachowując klasyczne proporcje i funkcje? By z jednej strony był wzorcową sofą, a z drugiej posiadał silną, ponadczasową tożsamość i wnosił coś do bogatego dorobku projektantów w tym zakresie? Krystian znalazł odpowiedź w postaci wypracowanych ręcznie detali. Najbardziej charakterystyczny element sofy, a więc podłokietniki, dopracowywał ręcznie w fazie modelowania, frezując i szlifując blok styropianu, aż do uzyskania zadowalającego efektu. W ten sposób sofa Classic zyskała niepowtarzalny walor, którego nie sposób wymodelować w 3D, ani narysować. Zyskała ten ludzki, sensualny wymiar, o który trudno dziś w produkcji przemysłowej, coraz częściej opartej na sztucznej inteligencji i narzędziach cyfrowych.

Aluminiowe nóżki dostępne są dodatkowo w wersji polerowanej, w czterech eleganckich kolorach matowych – białym, czarnym, szarym i granatowym – w lakierach strukturalnych z wyczuwalną fakturą Sahara, a także w perłowym mosiądzu, miedzi czy rdzy.

Dostępna teraz w skórach, także seminilinach Elmosoft marki Elmo, słynącej z produkcji ekologicznej.

Typ: fotel

Siedzisko: tkaniny, skóry

Podstawa: metal

Wymiary:

Specyfikacja techniczna

Camero Design ×